Grupa Apator zaprasza na konferencję „Technologie w Energetyce”, która odbędzie się 1–3 czerwca 2026 r. w Toruniu. Wydarzenie poświęcone będzie kwestiom bezpieczeństwa systemu elektroenergetycznego, transformacji energetycznej, nowym technologiom oraz praktycznym wdrożeniom.
Konferencja Technologie w Energetyce 2026 – dlaczego warto wziąć udział?
Sektor energetyczny poddany jest intensywnym zmianom, wynikającym z rosnącej złożoności systemu, dynamicznego rozwoju źródeł rozproszonych oraz zwiększających się wymagań w zakresie bezpieczeństwa. W tym kontekście szczególnego znaczenia nabierają nie tylko strategie i kierunki rozwoju, ale przede wszystkim rozwiązania, które zostały już wdrożone i sprawdziły się w praktyce. Konferencja Technologie w Energetyce wychodzi naprzeciw tym potrzebom.
Zakres tematyczny wydarzenia
Program wydarzenia organizowanego na początku czerwca w Toruniu obejmuje cztery wiodące obszary tematyczne, takie jak:
- Bezpieczeństwo systemu energetycznego – o niezawodności systemu elektroenergetycznego, roli nowych technologii oraz cyberbezpieczeństwie,
- Energetyka rozproszona vs energetyka zawodowa – o wpływie OZE, magazynów energii i lokalnych źródeł wytwórczych na funkcjonowanie sieci oraz współpracy z energetyką zawodową,
- Realizacje – wybrane projekty Grupy Apator, konkretne wdrożenia, doświadczenia z realizacji oraz rozwiązania, które już pracują w sektorze energetycznym,
- Projekty rozwojowe – kierunki rozwoju nowych produktów i technologii tworzonych we współpracy z klientami oraz partnerami branżowymi.
Do kogo kierowana jest Konferencja Technologie w Energetyce 2026?
Konferencja Technologie w Energetyce 2026 adresowana jest do przedstawicieli sektora energetycznego, operatorów systemów, inwestorów, podmiotów budujących własną niezależność energetyczną, a także wszystkich uczestników transformacji energetycznej, którzy chcą rozmawiać o aktualnych wyzwaniach branży, kierunkach rozwoju energetyki oraz praktycznych rozwiązaniach technologicznych wspierających transformację i bezpieczeństwo systemu energetycznego.
Szczególny nacisk zostanie położony na doświadczenia praktyków i konkretne wnioski płynące z realizacji projektów. Organizatorzy stawiają na merytoryczną dyskusję oraz prezentację rozwiązań, które realnie wspierają cyberbezpieczeństwo, stabilność i rozwój systemu elektroenergetycznego.

Jak wziąć udział w Konferencji Technologie w Energetyce 2026?
Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się na oficjalnej stronie wydarzenia konferencja.apator.com. Znajduje się na niej również więcej informacji oraz szczegółowy program. Zapraszamy serdecznie!

www.apator.com
Publikacja artykułu: maj 2026 r.











